San Pedro del Pinatar

Väike mereäärne linnake, mis asub kahe väga haruldaste omadustega mere kõrval. Nendeks meredeks on Vahemeri ja Mar Menor. Vahemere kald San Pedro vastas on looduskaitse ala ning ehitus ja põllumajandus on seal keelatud. Meri Mar Menor San Pedro del Pinatar’es asub soolajärvede kõrval.

PicMonkey Collage

Soolajärved San Pedro del Pinatar’es , olid arvatavasti ehitatud inimeste poolt. Nende ametlik ajalugu saab alguse Rooma impeeriumi aegadest. Aegade jooksul need kohad on muutunud elukohtadeks roosadele flamingodele, unikaalsetele kalaliikidele ja mõningatele taimeliikidele, mida teistes kohtades ei leidu.

San Pedro del Pinatar  on kuulus tänu oma ravimuda allikatele ning selle poolest erineb teistest Hispaania linnadest ja muutus paljudele ravikuurordiks. Ravimuda kasutamine on tasuta ning pääse allikate juurde on mugavaks tehtud. Murcia Ülikooli teadlased teevad uuringuid eesmärgiga tõestada (või vastupidi) San Pedro muda ravimisomadusi ning uuringute tõsisus ja suurus paneb kohalike inimesi naeratama, kuna nemad kindlalt teavad, et efekt on.

Ajalooline linn Cartagena

Cartagena on sadamalinn Hispaanias. Asub Costa Cálidal, sügava lahe äärsel rannikutasandikul.

Cartagena asutas 227 eKr Hasdrubal ibeeride asula kohale nimetades asula Kartaagoks (Qart Hadasht). Sellest sai kartaagolaste peamine tugipunkt Pürenee poolsaarel. 209 eKr vallutasid linna roomlased Publius Scipio Africanuse juhtimisel ja andsid linnale nimeks Cartago Nova.

PicMonkey Collage3

Diocletianuse ajal sai linn Vana-Rooma Hispania Carthaginensise provintsi pealinnaks. 711-1269 kuulus linn araablastele.Linnas asub Hispaania mereväe suurim baas Vahemere ääres ja suur laevatehas.

Cartagenas on mere-, allveearheoloogia- ja arheoloogiamuuseum.

Guadalest

Kaduma jäänud väike kohake mägedes Alicante provintsis, mõnede km kaugusel Benidormist. Guadalestis on vaid ligi 200 inimest, kes elavad seal aastaringselt, kuid Hispaanias on see teine koht, mida külastavad enamalt turistid peale Prado muuseumit Madridis. Guadalesti ümbritsevad sellised mäeketid nagu Aitana ja Serrella. Kunagi mitu sada aastat tagasi selles imelises kohas elasid maurid ning hoidsid oma varad, mis said maksudest selles raskelt kättesaadavas mäes.

PicMonkey Collage4

Mäe tipus on imeilus kirik ning mäe sisse on tehtud sissepääs. Kunagi siin elas Orduna perekond. Loss oli ehitatud mitu sajandit tagasi ning hetkel on avatud turistidele külastuseks. Loss koos veehoidlaga annab imelise ansambli, mida tuleb kindlasti ka jäädvustada. Veehoidla ehitus oli lõpetatud aastal 1971 ning see muutis igaveseks ümbritseva maastiku. Guadalestis on 9 muusemit ning paljud nendest on tasuta. Peale selle on ka palju väikeseid poode armsate suveniiridega ning kohalike toitudega. Sealt on saadaval koduvein, portvein, liköörid, isetehtud oliiviõli, aromaatseim mesi, kodune sai, vorstid, kuivatatud puuviljad ja muud maiustused.

Algara kosed

Algara kosed (Les Fonts de l’Algar) asuvad vaid 15 km kaugusel Benidormist ja 3 km kaugusel külast Callosa- d’en-Sarria. Rahvuspark on Valencia maakonna kaitse all alaltes 10. septembrist 2012 ning on üks kõige populaarsematest turistide külastuskohtadest Costa Blanca rannikul.

Pargi teema on vesi, kui üks kõige tähtsamatest ökoloogiline, majanduslik ning kultuurne allikas. Algara koskede külastajaid ootab eest 1,5km pikkune rada territooriumil, paljud kosed, järved kristallselge veega, kus tohib ujuda ning mis varem kandsid nime „tervise allikad“.

PicMonkey Collage5

Mägede õhk, mööda mäge liikuv kristallselge vesi, erinevad lilled ja muud taimed, mis annavad värve maastikule, männimets, kõik see annab unustamatu pildi ning loob atmosfääri, mida saab nautida tundide viisi.

Isegi kõikide palavamate kuude jooksul siin on värske ja jahe. Vesi allikates jääb 14-17 kraadi vahele, vaatamata sellele, kõik inimesed ujuvad ning sukelduvad, puhkavad varjus või grillivad söögiplatsidel.

Unustamatu koht, kuhu tekib soov tulla uuesti ja uuesti ning pildid, mis ei jäta rahulikuks kedagi.